Засідання Клубу цікавих зустрічей

Гей, ви козаченьки – спомин з м’яти-рути,

                                                                                           Научіть минулу славу повернути.

(Вадим Крищенко)

Сьогодні в Україні намагаються відродити козацтво, ретельно вивчають життя козаків, їх звичаї, створюють сучасні козацькі загони. Справді, часи козацтва – частина героїчного минулого українського народу.    Козацтво відіграло велику роль в історії України, справило вплив на формування специфічних рис культури, свідомості та національного характеру. Вже самим фактом свого існування воно надихало українців на боротьбу проти гноблення, за національну незалежність.

   З метою ознайомлення студентів із загадковим, ще недостатньо пізнаним феноменом національної історії – українським козацтвом,  героїчним минулим України, виховання в них почуття гордості за історію своєї країни та її героїв, 2 листопада 2016 року у читальному залі бібліотеки коледжу відбулося чергове засідання Клубу цікавих зустрічей «Будемо гідними слави козацької».

Студенти груп ІДП-11 та ІДП – 12 радо вітали справжніх козаків – викладача навчальної дисципліни «Захист Вітчизни» Василя Григоровича Яненка та генерал-хорунжого козацтва Запорозького Петра Михайловича Саноцького.

В.Г. Яненко розповів про зародження козацького руху на Білоцерківщині, про людей, які стояли біля витоків цього руху та про сучасну дііяльність білоцерківської паланки.

Із великим зацікавленням студенти слухали  інформацію Петра Саноцького про історію козацтва в Україні від часу його зародження і до новітніх часів. Із його розповіді виникали реальні образи знаменитих отаманів та гетьманів, життя яких пов’язане з Київщиною та Білоцерківщиною – Богдана Хмельницького та Івана Мазепи.

Відповідь на багато питань історії козацтва дала виставка літератури «Я – козак незалежної України», з матеріалами якої студенти знайомилися після завершення зустрічі.