“За Україну молюся“

“За Україну молюся“

В листопаді відбулася заочна зустріч з українським письменником, поетом, перекладачем, літературним критиком, лауреатом Національної Премії ім. Т. Шевченка, автором збірок гумору та сатири, книжок для дітей, статей, літературних розвідок про творчість українських письменників з Дмитром Григоровичем Білоусом.

Життєвий шлях Дмитра Григоровича Білоуса розпочався 24 квітня 1920 року в селі Курмани на Сумщині в багатодітній селянській родині. З дитинства він припав до цілющого джерела українського слова, від маминих пісень до батьківських розмов.

Працівники бібліотеки ознайомили студентів з життєвим та творчим шляхом поета.

А вершиною дитячої поезії Д. Білоуса стала збірка «Диво калинове», удостоєна Національної премії імені Т. Г. Шевченка, та її своєрідне продовження — збірка «Чари барвінкові».

Розпочавши писати дорослі вірші на мовну тематику, поет зрозумів, що любов до рідного слова прищеплюється з дитинства. В одному з інтерв'ю Дмитро Григорович сказав: «Не хочу здаватися ні кращим, ні гіршим. Хочу бути самим собою. А ще ніколи не боявся чорнової роботи». Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, літературних премій імені Лесі Українки та Максима Рильського, автор талановитих книг для дорослих і малечі, перекладач — Білоус завжди залишався надзвичайно скромною і делікатною людиною. Він ніколи не шкодував себе для людей і добрих справ.

Нехай душа поета світить на українській землі на віки.

 

За соборну, вільну Україну

Аз молюся Боже мій до тебе

Україну, мову солов’їну

Край пшеничний під блакитним небом...