"Вікна можливостей"

25 жовтня студенти Технолого-економічного коледжу відвідали виїзну презентацію «Вікна можливостей», яка була організована  управлінням молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської обласної державної  адміністрації  з метою ознайомлення молоді з низкою державних, обласних та місцевих програм, спрямованих на розвиток та можливості реалізації власних ініціатив, а також партнерство з органами влади.

Від імені міського голови Геннадія Дикого до присутніх звернулася його заступник Ольга Настіна, яка відмітила, що даний захід є непересічним для міста, і присутні мають можливість отримати корисну інформацію щодо предметних речей у сфері молодіжної політики, віднайти шляхи реалізації власних ідей, окреслити перспективи на майбутнє.

Начальник управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Київської області Марина Попатенко ознайомила присутніх з можливостями, напрямками та принципами роботи управління, інструментами ресурсної підтримки для молодіжних організацій, ініціативами та механізмами, які були запроваджені на Київщині в поточному році. Також повідомила, що на реалізацію обласних молодіжних програм в 2017 році з обласного бюджету було виділено 4,5 млн грн. Зокрема, за рахунок цих коштів фінансується Комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний молодіжний центр», діяльність якого спрямована на сприяння широкому залученню молоді до формування та реалізації державної політики щодо розв’язання соціальних проблем, інформаційну підтримку та змістовне, культурне дозвілля, підтримку ділової активності й науково-просвітницьких ініціатив молоді, національно-патріотичного виховання тощо. У рамках презентації присутні дізналися про виникнення та діяльність аналогічних молодіжних центів у містах Суми, Дніпро, Червоноград, а також на Волині та Львівщині.

 

Були презентовані й механізми залучення молоді до участі в обласних та державних молодіжних проектах. Зокрема це обласний конкурс проектів, що проводиться за програмою «Молодь Київщини» та Програмою національно-патріотичного виховання, Календарний план управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання КОДА, тематичні форуми, різноманітні навчання тощо. На державному рівні такими механізмами є: календарний план Міністерства молоді та спорту, всеукраїнський конкурс проектів, гранти Президента України, премія Кабінету Міністрів України, українсько-польські та українсько-литовські програми обміну молоддю тощо.

Під час заходу начальник відділу у справах сім’ї та молоді міської ради Олександр Литвинчук зосередив увагу присутніх на програмах, які реалізуються в Білій Церкві.

Зокрема, в місті діє консультативно-дорадчий орган з питань молодіжної політики при міському голові Молодіжний Уряд, міська студентська рада, вручаються стипендія міського голови, міська молодіжна літературно-мистецька премія ім. М.Вінграновського, премія міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування. Також проводиться конкурс програм і проектів молодіжних організацій; щорічно організовуються зустрічі міського голови з молодіжним активом міста; створено календар заходів; проводиться стажування молоді в управліннях та відділах міської ради; прийнята Міська цільова програма сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, підтримки сім’ї на 2016-2020 роки тощо.

У заході взяли участь представники комунальних підприємств та структурних підрозділів міської ради, громадських організацій, члени Молодіжного Уряду Білої Церкви та міської студентської ради, представники органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів міста, міської координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання при виконавчому комітеті міської ради, волонтерських організацій та ініціативних груп молоді, працівники спеціалізованого формування Білоцерківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Служба підтримки ветеранів, учасників бойових дій, антитерористичної операції та членів їх сімей», активна молодь, журналісти місцевих ЗМІ.