Семінар-практикум практичних психологів у м. Львові

22 жовтня 2016 р. за сприяння ДУ НМЦ «Агроосвіта» в Екологічному коледжі Львівського НАУ (м. Львові) відбувся практичний семінар «Особливості взаємозв'язку особистості і суспільства: соціалізація, спілкування, конфлікт, міжособистісні стосунки», на якому були присутні практичні психологи захід­них областей України: Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Волинської, Чернівець­кої, Хмельницької, Рівненської та Ві­нницької.

Серед виступаючих була і практичний психолог Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ Гриценюк Сніжанна Сергіївна, яка провела практичне заняття з теми конфліктів. Доповідач наголосила, що «Попередити або послабити конфлікт психологічно­го рівня можна тільки нейтралізувавши агресивні відчуття і наміри людей, що є надто складним завданням. Добитися трансформації агресивних установок, що склалися, думок і відчуттів можна лише на основі глибокого аналізу психологіч­ної ситуації на ранніх етапах виникнення відповідних мотивів у протидіючих сто­рін. Тільки на цій основі можливо досягти попередження розвитку конфлікту в де­структивну фазу із застосуванням насиль­ства чи інших руйнівних засобів».

Дуже швидко сплинули два дні семіна­ру. Вони були насиченими, цікавими, всі учасники ще раз підтвердили, що спілку­вання людей один з одним - надзвичайно делікатний процес. Кожен з нас вчиться спілкуватись протягом усього життя, здобуваючи досвід, який часто будується на помилках і розчаруваннях.